Kreu / C’Lajme

C’Lajme

Jo të gjitha fjalët i merr era…

Karikatura e “sherrit” Rama-Kryemadhi

Prej dy ditësh është vënë re një përplasje në distancë mes kryeministrit të vendit, Edi Rama dhe deputetes së LSI, Monika Kryemadhi. Pasi Edi Rama kërkoi publikisht që Monika Kryemadhi të mos merrej seriozisht, deputetja ka reguar me fakte konkrete duke kërkuar që të paktën mbyllja e dyqaneve të merret …

Lexo më shumë

Tërmet Peçi e “përpallon” punën

Tërmet Peçi, kryetari i Bashkisë së Tepelenës, mori vëmendjen e të gjithëve kur gjatë fushatës elektorale bëri një gafë para zgjedhësve të tij, ku në vend se të thoshte fitore peblishitare tha fitore publicitare. Megjithatë duket se gafat nuk i bën vetëm kryetari, por edhe Bashkia e tij. Sot teksa …

Lexo më shumë

Del emri i Presidentit konsensual Rama- Meta

Në bisedimet e fundit mes krerëve të koalicionit PS-LSI jo pak herë është diskutuar edhe për kandidatin e mundshëm për President. Për të zbutur tensionet politike mes pozitës dhe opozitës është menduar që kësaj të fundit t’i ofrohet posti i Presidentit. Madje është diskutuar edhe emri i tij.  Është një …

Lexo më shumë

Gati arrestimi i Koço Kokëdhimës

kokedhima

Këto ditë pritet arrestimi i ish-deputetit Koço Kokëdhima. Lajmi bëhet i ditur nga portali respublica.al, i cili flet për një urdhër të lëshuar nga ministri i Brendshëm, Fatmi Xhafaj. “Urdhri verbal i Fatmir Xhafajt është që Kokëdhima të ndalohet në aktivitet politik me akuzën e përhapjes së ideve destabilizuese si …

Lexo më shumë