E hënë , 24 Tetor 2016
Kreu / Botë

Botë

13 të vdekur dhe 31 të plagosur pas një aksidenti rrugor

germany-traincrash-878x494

Një përplasje mes një autobusi dhe një kamioni shkaktoi të paktën 13 të vdekur dhe 31 të plagosur jashtë Palm Springs, në Kaliforni, njoftuan dje në mbrëmje autoritetet amerikane. “Rreth 31 pasagjerë janë transportuar në tri spitale të ndryshme lokale si pasojë e aksidentit, që ndodhi rreth orës 05:00 (12:00 …

Lexo më shumë

Këta janë 10 hackerët më të kërkuar nga FBI

hackeret

Njerëzit “Most Wanted” nga Byroja Federale. Akuzohen për spiunim, vjedhje sekretesh ushtarake dhe për mashtrim të miliona njerëzve. 1-Peteris Sahurovs I lindur në 1989 në Letoni, por me vizita të shpeshta në Ukrainë. Operatori informatik është i kërkuar nga FBI për “krim ndërkombëtar kibernetik” dhe për operacionet e zhvilluara në …

Lexo më shumë

Irak, ISIS ekzekuton 284 burra, gra e fëmijë në Mosul

irak

Teksa forcat e koalicionit po afrohen drejt Mosulit, terroristët e ISIS kanë ekzekutuar 284 burra, gra e fëmijë. Personat e ekzekutuar ditë më parë po përdoren si mburoja njerëzore kundër sulmeve të cilat po I detyrojnë pjestarët e ISIS të largohen nga Mosuli. 200 familje nga fshati Samala dhe 350 …

Lexo më shumë

SHBA, Donald Trump “sulmon” Michelle Obamën

Donald Trump sulmon

Zonja e parë e SHBA-së Michelle Obama ka qënë shenjestra e sulmeve të kandidatit republiKan për president Donald trump. Trump i tha midis të tjerash mbështetësve të tij Gjatë një manifestimi në Kaliforninë e Jugut se Michelle Obamën po merret vetëm me fushatë në mbështjetje të Hillary Clinton. Ndërsa ka shtuar …

Lexo më shumë