Deutsche Deko
Kreu / Aktualitet

Aktualitet

Atentati në Sukth, zbulohet ku strehohej Juxhin Dauti

Pak ditë pas atentatit të ndodhur tek “Mbikalimi i Sukthit”, ku u ekzekutuan me breshëri kallashnikovi ish-efektivi Ervin Dalipaj dhe 27-vjeçari Juxhin Dauti, policia dhe prokuroria e Durrësit kanë zbardhur detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë. Burime nga grupi hetimor bënë me dije se nga hetimet e …

Lexo më shumë

Zijadin Sela bëhet simbol i qendresës

Zijadin Sela ishte në grupin e deputetëve që u rrahën keq sëbashku me Zoran Zaevin gjatë bastisjes së Kuvendit të Maqedonisë nga huliganët mbrëmjen e djeshme. Raportimet më të fundit tregojnë se gjendja e tij është e mirë pavarësisht dhunës shtazarake që ushtruan ndaj tij paramilitarë të maskuar mbrëmë, përcjell …

Lexo më shumë