Kreu / Aktualitet

Aktualitet

Mega operacioni, kapen 10 tonë kanabis në Vlorë

Sekuestrohet një sasi rekord prej 10 ton kanabis në fshatin Babicë. Lënda narkotike e paketuar dhe gati për t’u trafikuar është zbuluar në një vilë dykatëshe në Babicë. Sipas burimeve të Report Tv nga policia aksioni po zhvillohej për arrestimin e Florian Habilajt dhe personave të tjerë që janë në …

Lexo më shumë

Shqipëria me emigracionin më të lartë në Rajon

Emigracioni i forcës së kualifikuar të punës ka ndikuar shumë negativisht në rritjen e ekonomisë së vendit. Një studim i fundit i Departamentit të Europës në FMN, ka gjetur se gjatë periudhës 1995-2012, emigracioni ka pasur efekt negativ me 18% në PBB e vendit. Kjo humbje ishte më e larta …

Lexo më shumë

Çifti zbret nga vinçi. Pse donin të flijoheshi?

Ferdinand Saraçi dhe Teuta Gjinollari janë bindur të zbresin nga vinçi pas 2 orësh. Mësohet se kërkesës së tyre për t’u takuar me Erion Veliajn dhe ministren Lindita Nikolla i janë përgjigjur institucionet respektive.  Çifti ka kërkuar takim me drejtues të lartë të shtetit, pasi nuk kanë marrë këstet e …

Lexo më shumë

Vritet adoleshenti shqiptar në Danimarkë

Një adoleshent shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e së hënës në Danimarkë. Sipas mediave daneze, krimi ka ndodhur në Kopenhagen. Viktima është një 16-vjeçar i lindur dhe i rritur në Danimarkë, ndërsa prindërit e tij janë shqiptarë nga Maqedonia. Ai ishte fëmija i vetëm i çiftit, ndërsa krimi …

Lexo më shumë

“Terroristi” turk, zbulohet ​aktakuza e Stambollit

Zbulohen detaje të reja përse Turqia ngulmon të ekstradojë nga Shqipëria Muhammed Aydogmus i akuzuar se është pjesë e organizatës FETO drejtuar nga Fetullah Gylen.  Sipas akt-akuzës mësohet se hetimet e zyrës së kryeprokurorit të Stambollit kanë mbërritur në përfundimin se Muhammed Aydogmus ishte pjesë e një grupi personash që dërgonin informacione të …

Lexo më shumë