Kreu / Aktualitet / Blenë byrekë tek shitësi ambulant, helmohen 6 nxënës në Berat

Blenë byrekë tek shitësi ambulant, helmohen 6 nxënës në Berat

Gjashtë nxënës janë helmuar pasi kanë konsumuar byrek tek një shitës ambulant. Ngjarja ka ndodhur në Kutalli të Urës Vajgurore, dhe për shitësin ka nisur procedim penal në gjendje të lirë.

Njoftimi zyrtar i policisë së Beratit bën të ditur se ka nisur procedim penal në gjendje të lirë për B. S., 60 vjeç nga Kutallia pasi ditën e djeshme ai ka shitur byrek në shkollën e fshatit. Nga konsumimi i tyre disa nxënës kanë patur probleme shëndetësore dhe pasi kanë marrë ndihmën mjekësore janë larguar në shtëpi.

Ndaj 60-vjeçarit rëndon akuza e veprës penale “Helmimi”.

Mos humbisni

Flet drejtori i Ujësjellësit të Sarandës: Pse i lashë banorët pa ujë për tre ditë!

Pas deklaratës që bëri në një nga televizionet lokale të Sarandës, Drejtori i Ujësjellësit të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.