E premte , 18 Gusht 2017
Kreu / Aktualitet / Biznesmeni s’i dha pagën, muratori i merr peng djalin

Biznesmeni s’i dha pagën, muratori i merr peng djalin

Biznesmeni s’i dha pagën, muratori i merr peng djalin

Djali i një biznesmeni ndërtimi nga Maqedonia ka rënë në kurth në Tiranë duke u mbajtur peng për dy ditë brenda në banesën e një muratori, pasi babai i tij kishte refuzuar të paguante puntorin me 700 euro për ditët e punës që kishte kryer në Gostivar të Maqedonisë. Adi Nuhiji ka qëndruar në banesën e muratorit Festim Muça, së bashku me gruan dhe dy fëmijët e këtij të fundit, ndërkohë që gjatë qëndrimit në të nuk është dhunuar fizikisht apo psikologjikisht raporton Shqiptarja.com.

Muratori Muça i ka lënë kohë shokut të Adi Nuhijit, Rasim Musliu, që ishte së bashku me Nuhijin, që të kthehej në Maqedoni dhe të merte pagesën prej 700 euro tek biznesmeni Rexhep Nuhiji, e tia dorëzonte Muçës, pasi familja e këtij të fundit ishte në vështirësi ekonomike. Një ditë pasi i riu Maqedonas është mbajtur peng në banesën e muratorit Shqiptar, ai është liruar pas ndërhyrjes së policisë së Tiranës.Për këtë pengmarje policia ka arrestuar muratorin Festim Muça dhe se pak ditë më parë ai është dënuar nga gjykata e Tiranës me 6 muaj burgim.

Mos humbisni

Pas flakëve dhe të nxehtit, Shqipëria do të përballet me një tjetër rrezik

Pas zjarreve Shqipëria mund të përballet me një tjetër forcë të natyrës, të kundërtën e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.