Kreu / Kosovë / BE e qartë: Plotësoni dy kushtet për ta arritur liberalizimin

BE e qartë: Plotësoni dy kushtet për ta arritur liberalizimin

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e të korrupsionit), për ta arritur liberalizimin.

Kjo, meqë deputeti i PDK-së, Nait Hasani, ka kritikuar BE-në se i ka vënë kushte të padrejta Kosovës për liberalizimin.

“Ne jemi kemi këtu me të dy kushtet dhe kjo është e vërteta”, ka deklaruar ajo sot në takimin me përfaqësuesit e PDK-së.

Ajo me këtë rast, ka thënë se BE-ja do ta ndihmojë Kosovën që të arrijë progres më të shpejtë në të dhënat për luftimin e krimit dhe korrupsionit.

Ndërkaq, deputeti i PDK-së, Nait Hasani, ka thënë se Kosovës padrejtësisht i janë vënë disa kushte.

“Për mua janë të padrejta kushtet e BE-së për demarkacionin, gjykatën speciale dhe korrupsionin”, ka theksuar Hasani.

Mos humbisni

“Dikur në Beograd jetohej bukur, sot Kosova është një diktaturë”

Aktori  kosovar Enver Petrovci, ka shokuar shumëkënd me një intervistë të dhënë për gazetën bulevardeske …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.