E martë , 22 Gusht 2017
Kreu / Kuriozitete / Artisti që korrigjon fotografitë tuaja (Foto)
Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon fotografitë tuaja (Foto)

Artisti që korrigjon fotografitë tuaja

Të jesh një artist i madh nuk është gjë e lehtë, sepse – krahas talentit, përkushtimit dhe studimit, duhet të jesh dhe shumë kreativ. Braziliani, artisti që korrigjon fotografitë tuaja Lucas Levitan, i ka të gjitha këto…në veçanti kreativitetin.

Levitan, tashmë jeton në Londër, ndërsa famën botërore e ka arritur me vizatimet qesharake, “korrigjimet”, që i bën mbi fotografitë e postuara nga të tjerët në Instagram, por dhe fotografive të famshme historike.

Ai e ka quajtur këtë “rregullim” të fotografive si “invazion fotografik”, ku karakteret e tij qesharake, shpesh të pakuptimta, por gjithsesi kreative, janë të përfshira në skenarët e fotografive të postuara nga të tjerët në Instagram.

Për Lucasin, imazhet e bukura janë një platformë e mahnitshme ku ai mund të tregojë gjithë kreativitetin e tij – i cili, duhet pranuar, vlerësohet goxha shumë nga ndjekësit e “veprave” të tij në internet. Së fundi veprat e tij janë botuar edhe në formatin e shtypur – si libër-album.

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Artisti që korrigjon

Mos humbisni

Statistikat: Femrat zvicerane “çmenden” pas shqiptarëve

Statistikat tregojnë se 2 nga 5 zviceranë kanë partnerë të huaj. Martesat mes personave me …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.