Kreu / Aktualitet / Arrestohet mafiozi shqiptar, ishte në kërkim ndërkombëtar për … /Emri

Arrestohet mafiozi shqiptar, ishte në kërkim ndërkombëtar për … /Emri

Vijon puna për ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ndalohet një shtetas me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në bashkëpunim me Efektivet e Komisariatit të Policisë Shijak bënë të mundur ndalimin e një shtetasi të shpallur në kërkim ndërkombëtar, konkretisht:

Agim Kolgjini 52 vjeç, banues në Shijak.

Gjykata e Genovës, Itali, në ngarkim të shtetasit të mësipërm ka lëshuar urdhër – arresti, për veprat penale “Pjesëmarrje në organizatë të tipit mafioz” dhe “Ndihmë dhe shfrytëzim prostitucioni” parashikuar në nenet 110, 81 dhe 416 të Kodit Penal Italian.

Mos humbisni

Vrasja makabre e dy motrave në Zvicër, a do marrin hak? Familja thotë se…

Alma Frroku dhe Elda Frroku, dy motrat nga Lezha qe u vrane ne Zvicer,u percollen …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.