Kreu / Politikë / Ambasadorit amerikan Donald Lu i lidhin sytë…

Ambasadorit amerikan Donald Lu i lidhin sytë…

Kjo ishte një sfidë e veçantë për Ambasadorin Lu dhe stafin e tij amerikan. 

Me sy të lidhur iu ofrua të provonin një nga pjatat më tradicional shqiptare,  ‘tavën e dheut’. Nga video e publikuar në faqen zyrtare të Ambasadës së SHBA-ve të gjithë lënë të kuptohet se shija e kësaj pjate është mjaft e veçantë.

Donalt Lu tashmë një njohës i mirë i shqiptarëve ka mundur të identifikojë menjëherë ushqimin që pa konsumonte. 

Mos humbisni

TCH i zbulon gënjeshtrën Saimir Tahirit. Nuk ishte te babai, por tek …

Samir Tahiri, ish-ministri nën hetim që u largua të premten nga Shqipëria, kthehet sonte pas …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.