Kreu / Shëndet / Alarmi i mjekëve: Celularë po hapin një sëmundje të re!

Alarmi i mjekëve: Celularë po hapin një sëmundje të re!

Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re.

 “Ankthi i ndarjes nga celulari” quhet simptoma që, sipas shkencëtarëve aziatikë, ka prekur shumicën e njerëzve tashmë.
Ata thonë se njeriu e shikon celularin si një zgjatim të vetes dhe se nuk mund të jetojë dot më pa postuar në Facebook, Instagram dhe Twitter.

Simptomat përfshijnë paaftësinë për të fikur telefonin, kontrollimi i përhershëm i tij, karikimi i shpeshtë i tij dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, marrja e celularit me vete kur shkojmë në tualet.

Kjo gjendje ankthi që shkencëtarët nga Hong Kongu e kanë quajtur nomofobi po përkeqësohet gjithmonë e më shumë.

Mos humbisni

Nëse keni dhembje aty poshtë, mësoni 6 arsyet pse ju ndodh

Ka disa arsye përse dhemb vagina. Por njihuni me 6 nga simptomat e problemeve më …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.