Kreu / Sport / Al Nasr shkarkon Prandellin

Al Nasr shkarkon Prandellin

Cesare Prandelli nuk është më trajner i Al Nasr në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Drejtuesit e klubit me seli në Dubai vendosën ta shkarkonin trajnerin italian pas eliminimit në fazën e 1/8 së Kupës nga Dibba Al Fujairah, që drejtohet nga braziliani Paulo Comelli, transmeton Koha.net

Al Nasr në fakt kishte një ecuri me ulje-ngritje edhe në kampionat, teksa ka regjistruar 5 fitore, 2 barazime dhe 5 humbje. Vendi i katërt me një diferencë prej 11 pikësh me skuadrën kryesuese Al-Ain ishte i papranueshëm për drejtuesit.

Për Prandellin ky është shkarkimi i tretë radhazi pas zhgënjimit me Kombëtaren e Italisë në Botërorin “Brazil 2014”. Më parë kishte drejtuar Valencian dhe Gallatasarajin.

Mos humbisni

Tragjedi në Bilbao, tifozët i marrin jetën një polici! /Video

Një përplasje e ashpër mes tifozëve të Athletic Bilbao dhe atyre të Spartakut të Moskës, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com