Kreu / Aktualitet / -9 gradë, por ky fëmijë nuk i ndahet shkollës /Foto

-9 gradë, por ky fëmijë nuk i ndahet shkollës /Foto

Vogëlushi 10 vjeçar Wang Manfu nga Kina është vetëm 10 vjeç dhe ecën 4 kilometra çdo ditë në shkollë në temperaturën – 9 °C.

Vetëm pak metra pasi ka dalë nga shtëpia,10 vjeçarit fillojnë ti ngrijnë dhe ti mbushen me dëborë flokët, qerpikët dhe vetullat por kjo nuk e ka penguar të kthehet mbrapa asnjë ditë, madje ai nuk ka marrë asnjë mungesë në shkollë.

Një tjetër e veçantë është se Wang Manfu është nxënësi me rezultate më të mira në klasë, ndërsa në shkollë renditet i pari për matematikë. Siç shihet edhe nga fotoja 10 vjeçarit i kanë ngrirë flokët ndërkohë shokët dhe shoqet e klasës qeshin.

Është befasuese kur shikon fëmijë të tillë që e dashurojnë shkollën dhe dijen siç është rasti i Manfu në Kinë.

Mos humbisni

U shit nga familja para 27 vitesh, djali nga Fieri gjendet në SHBA

Ekziston vetëm në letra dhe është zhdukur që prej vitit 1991, por historia e një …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.