E premte , 28 Prill 2017
Kreu / Botë / 39 të vdekur pas një sulmi rus kundër një burgu të Al-Kaedës

39 të vdekur pas një sulmi rus kundër një burgu të Al-Kaedës

Të paktën 39 persona u vranë sot në një sulm të aviacionit rus kundër një ndërtese që shërbente si burg për Al-Kaedën në veriperëndim të Sirisë, sipas një OJQ-je, që njoftoi fillimisht për 10 të vdekur.

“Të paktën 39 persona u vranë nga një sulm i aviacionit rus kundër një ndërtese të përdorur nga Fronti Al-Nosra (degë siriane e Al-Kaedës) si burg dhe gjykatë në Maaret al-Noomane, në provincën e Idlebit”, konfirmoi Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH).

“Pjesa më e madhe e viktimave ishin të bourgosur, por kishte gjithashtu gardianë dhe pesë civilë, mes të cilëve një fëmijë, sepse qendra e ndalimit ndodhej në një treg të populluar”, shtoi ai.

Mos humbisni

Der Speiegel: Shërbimi gjerman i Inteligjencës ka përgjuar Interpolin

Shërbimi Gjerman i inteligjencës (BND) ka përgjuar për vite Interpolin si dhe zyrat e shërbimit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.