E premte , 28 Prill 2017
Kreu / Kuriozitete / 11 fotografitë më të fuqishme të të gjitha kohërave

11 fotografitë më të fuqishme të të gjitha kohërave

1. 17 vjeçarja Jan Rose Kasmir i ofron lule ushtarëve gjatë protestës kundër luftës së Pentagonit në 1967.Image

2. Një protestues brazilian qëndron para të shtënave të armëve gjatë protestës kundër korrupsionit dhe brutalitetit policor. Image

3. Pa koment. Image

4. Një gazetar vrapon përmes urës ta shpëtojë një fëmijë gjatë Luftës Civile (1936). Image

5. Një djalë nga Ruanda i lënë me sheja pasi është liruar nga një kamp i vdekjes. Image

6. Një djalë duke i bërë muzikë maces. Image

7. “100,000 murgj duke u lutur për një botë më të mirë” Image

8. Një i ri irlandez duke i bërtitur një ushtari britanik gjatë trazirave në Irlandën e Veriut.     Image

9. Dr. Religa duke e monitoruar pacientin e tij pas një operacioni 23 orësh për transplatimin e zemrës. Asistentja e tij është duke fjetur në qoshe (1987). 

Image   

10. Pacienti jo vetëm që i shpëtoi operacionit, por jetoi më gjatë se doktori i tij. Image

11. Brenda një dhome të gazit në Auschwitz.    Image

Mos humbisni

Ish-këshilltari i Pentagonit: Presidenti Eisenhower pati 3 takime me alienët

Një ish këshilltar i Pentagonit pretendon se presidenti amerikan Eisenhower ka pasur tri takime sekrete …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.